Увага! Після низки новин про два потужні землетруси у Туреччині та Сирії, маємо поради щодо дій під час землетрусу.

Увага!
Після низки новин про два потужні землетруси у Туреччині та Сирії, маємо поради щодо дій під час землетрусу. Просимо уважно їх прочитати, запам’ятати та поділитися з іншими.
Рекомендації, як діяти під час будь-яких землетрусів?
▪️Якщо про землетрус попередили завчасно, перш ніж залишити квартиру, необхідно вимкнути нагрівальні пристрої та газ, якщо топилася піч – загасити її. Взяти необхідні речі, запас харчових продуктів, медикаменти, документи та вийти на вулицю. На вулиці треба якомога швидше відійти від будівель і споруд у напрямку площ, широких вулиць, скверів, спортивних майданчиків, незабудованих ділянок.
▪️Землетруси викликають у людей стресові стани, аж до розладів психіки. Слідом за гострою руховою реакцією часто настає депресивний стан із загальною руховою загальмованістю. Як свідчить досвід, велика частина отриманих травм серед населення пояснюється несвідомими діями потерпілих, обумовленими панічним станом і страхом. Тому дуже важливо змусити себе зберігати спокій і не робити нічого, що може дезорганізувати оточення
▪️Якщо ви перебуваєте у приміщенні, перейдіть до безпечного місця. Заховайтеся, якщо можливо, під письмовий або обідній стіл. Станьте в отворі внутрішніх дверей або в кутку кімнати. Захищайтеся від уламків або важких меблів. Стійте далі від вікон і важких предметів, які можуть перекинутися або зрушити з місця.
▪️Не вибігайте з будівлі. Уламки, що падають поряд з будівлею, становлять найбільшу небезпеку. Краще шукати порятунку там, де ви перебуваєте, дочекатися кінця землетрусу і потім спокійно залишити приміщення, якщо це необхідно.
▪️Не лякайтеся, якщо вимикають електрику або почнуть дзвонити сигнали тривоги ліфтів, протипожежних установок або охоронних систем, будьте готові почути дзвін посуду, що б’ється, тріск стін, гуркіт предметів, що падають.
▪️Якщо ви перебуваєте в цегляному будинку або в іншій небезпечній споруді і розумієте, що краще залишити приміщення, ніж знаходитися всередині, вибігайте швидко, але обережно, уберігаючись від цегли, що падає, обірваних проводів та інших джерел небезпеки.
▪️Якщо ви проходите поряд із високою будівлею, станьте у дверний отвір, щоб уберегтися від уламків, що падають.
▪️Якщо ви їдете в автомобілі, спокійно зупиніться за можливості далеко від високих будівель, шляхопроводів і мостів. Залишайтеся в машині до припинення лиха.
▪️Якщо ви перебуваєте поза приміщенням, постарайтеся вийти на відкритий простір, віддалившись від будівель та ліній електропередач.
▪️Не дивуйтеся, якщо ви відчуєте нові поштовхи. Після першого сильного поштовху може настати тимчасове затишшя, а потім новий поштовх. Вони можуть відбуватися протягом кількох хвилин, кількох годин чи навіть кількох днів.